28. července 2014

Ramadán: Mých pět dní půstu

Protože jsem člověk zvídavý, nemám ráda předsudky a naopak mě baví výzvy, rozhodla jsem se vyzkoušet si ramadán. Bylo to všude kolem mě, počínaje muslimským kamarádem Sarifem a všudypřítomnými billboardy konče. Začínala jsem s tím, že prostě nechci před Sarifem jíst, když spolu trávíme den. Dnes ale vím, že to nebylo jen o tom. Dalo mi to hodně, i když jsem to vydržela jen pět dní.
Publikováno:

22. července 2014

Studentkou na Bali: Jak jsme šli do kostelaTento článek jsem psala v době, kdy jsem studovala v rámci stipendijního programu Darmasiswa v Denpasaru na Bali. Seznam těchto článků naleznete zde.

Jednoho dne jsem kvůli uzavřené čtyřproudové silnici v Denpasaru narazila v malé ulici na pozoruhodný kostel. Indonésky je označován jako katedrála. Je zajímavý nejen svou velikostí, ale zejména architekturou, protože je postaven v typickém balijském stylu. A tak jsem se tam prostě musela jít podívat.

Publikováno:

19. července 2014

Studentkou na Bali: Co mi bude chybět

Tento článek jsem psala v době, kdy jsem studovala v rámci stipendijního programu Darmasiswa v Denpasaru na Bali. Seznam těchto článků naleznete zde.

Datum mého odletu se pomalu, ale velice jistě blíží. Mám z odjezdu dost rozporuplné pocity. Na jednu stranu se těším, až už si konečně pořádně odpočinu, taky až uvidím kamarády, rodinu a naše psy, ale na stranu druhou tu opustím mnoho věcí, o kterých vím, že mi v Evropě budou opravdu moc chybět.
Publikováno:

18. července 2014

Rodiče v Indonésii - pohled mámy

Dnes přináším článek, který jsem nepsala já, ale moje máma. Poprosila mě, jestli bych ho mohla zveřejnit. Nevidím žádný důvod, proč to neudělat, navíc je fajn všechno to moje cestování vidět i z jiného úhlu pohledu. Tak vám přeju příjemné čtení.
Publikováno:

16. července 2014

Po Bali s rodiči

Na přelomu března a dubna za mnou přijeli na měsíc rodiče. Doposud jsem nenapsala žádný článek o našem cestování, ale hlavním důvodem bylo to, že jsme se nedostali na mnoho míst, která bych viděla poprvé. Ale dobře, rozhodla jsem se napsat alespoň o naší malé cestě po Bali, které se kromě mě a nich zúčastnil i Greg. Usoudila jsem totiž, že o cestování po mém ostrově toho na stránkách zase tolik nemám, a tak nastal čas na to vše napravit.
Publikováno:

10. července 2014

Studentkou na Bali: O výuce na Udayaně

Tento článek jsem psala v době, kdy jsem studovala v rámci stipendijního programu Darmasiswa v Denpasaru na Bali. Seznam těchto článků naleznete zde.

Nastal červen a my jsme se prošli poslední den do školy, odseděli si tam nudné hodiny a s úsměvem na rtech na motorkách odjeli zpět domů s pocitem, že konečně je po všem. Obyčejně bych nebyla tak zlá, ale tady je to potřeba. Dnes přináším článek o tom, jak špatná byla kvalita výuky na Udayaně. Třeba to pomůže budoucím studentům, kteří zatím neví, na kterou univerzitu se přihlásit.
Publikováno:

7. července 2014

Studentkou na Bali: Jak jsme lezli na majákTento článek jsem psala v době, kdy jsem studovala v rámci stipendijního programu Darmasiswa v Denpasaru na Bali. Seznam těchto článků naleznete zde.

Před pár dny jsem psala článek o tom, jak jsme se s Gregem vydali rybařit při naší cestě po severovýchodní části Bali. A jak jsem také zmínila, měli jsme několik takových zážitků, které jsme neplánovali. A jedním z nich byl i maják, ze kterého jsme si udělali naši soukromou rozhlednu.
Publikováno:

5. července 2014

Studentkou na Bali: Jak jsme rybařili v Amedu

Tento článek jsem psala v době, kdy jsem studovala v rámci stipendijního programu Darmasiswa v Denpasaru na Bali. Seznam těchto článků naleznete zde.

Jednoho krásného dne jsme se s Gregem vydali objevovat severovýchodní část Bali. Namířeno jsme měli do Amedu a poté po východním pobřeží zpět. Tato cesta nás hodně zajímala, ale po pravdě jsme měli nakonec mnohem víc lepších zážitků, než ze samotné jízdy. Jedním z nich byl ranní výjezd na moře s místním rybářem. Byl to opravdu úžasný zážitek.
Publikováno:

2. července 2014

Gunung Agung

Nejvyšší sopka Bali, Agung, se vypíná do výšky 3 031 m.n.m., a i přesto, že je v dnešní době neaktivní, pro Balijce má obrovský význam. My se rozhodli na něj vyšplhat a prohlédnout si celou naši současnou domovinu z ptačí perspektivy.

Publikováno:

1. července 2014

Z Bandungu na Bali stopem 3/3

V poslední části našeho stopování si můžete přečíst o cestě ze Semarangu do Denpasaru. V tuto dobu jsem si myslela, že nebudu schopná všechny zážitky ani zapsat. Už uplynul víc než měsíc a já mám stále pocit únavy, když nad tím jen přemýšlím. Takže tedy trochu čísel: asi 720 kilometrů, 32 hodin cesty, 40 hodin bez spánku a 7 dopravních prostředků.
Publikováno:

Coprights © 2013 - 2018 Nikol Haris Šenkyříková, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib