Studentkou na Bali: Jak se dobře sbalit do tropů?

Tento článek jsem psala v době, kdy jsem studovala v rámci stipendijního programu Darmasiswa v Denpasaru na Bali. Seznam těchto článků naleznete zde.

Protože jsem zrovna uprostřed balení, rozhodla jsem se sem dát článek z loňska, ve kterém jsem se pokoušela sepsat, co si vlastně do Indonésie vzít a co ne. Teď je to sice mnohem těžší, protože rok je prostě dlouhá doba, ale říkám si, že spoustu věcí si tam můžu koupit, pokud je zapomenu, nebo budu chtít v kufru ušetřit místo. Původně jsem o balení napsala celý článek, ale pak jsem ho smazala a rozhodla se jen sdílet ten loňský. 


Jen k němu mám pár poznámek: 
  • Léků si letos beru mnohem víc. Endiaron, černé uhlí, desinfekci, valetol na bolest zubů, paralen, fenistil, panthenol, brufen, herpesin na opary, nějaké to obinadlo a náplasti a spoustu dalšího. Zabere mi to asi většinu místa v kufru. :)
  • Oblečení si budu brát taky mnohem víc. Na měsíční pobyt čtyři trička stačí, ale na rok už přece jen ne. Nabalím si i pár šatů a hlavně víc triček s krátkým rukávem - do školy nebudeme moct nosit tílka a kraťase nebo sukni. Ale nechci to přehánět, protože zrovna Bali je plné tržnic, takže si myslím, že si tam všechno potřebné dokoupím a možná budu i ráda, že jsem ušetřila. Do školy budu nosit asi turecké kalhoty, jestli je tam seženu. V riflích se tam může pařit jenom blázen.
  • Slivovice je základ. Nebudu jí mít sice nějak moc, ale na prevenci to stačit bude. :) Je to rozhodně věc, na kterou by se nemělo při balení zapomenout.
  • Ještě si přibalím jednu štangli salámu, protože ta se bude hodit už po pár dnech pobytu.
  • Pokud na poslední chvilku seženu českou vlajku, vezmu si ji s sebou taky. Trocha vlastenectví není nikdy na škodu. 
No, a teď už zbývá jen odkaz na článek - Jak se dobře sbalit do tropů? 

Tyto příspěvky by vás mohly zajímat:

Žádné komentáře:

Okomentovat

Pokud nemáte účet Google, vyberte možnost "Komentovat jako: Název/adresa URL" nebo "Anonymní", ale v tom případě se, prosím, na konec vašeho komentáře podepište. Děkuji.

 
}