25. srpna 2013

Studentkou na Bali: Jak se dobře sbalit do tropů?

Tento článek jsem psala v době, kdy jsem studovala v rámci stipendijního programu Darmasiswa v Denpasaru na Bali. Seznam těchto článků naleznete zde.

Protože jsem zrovna uprostřed balení, rozhodla jsem se sem dát článek z loňska, ve kterém jsem se pokoušela sepsat, co si vlastně do Indonésie vzít a co ne. Teď je to sice mnohem těžší, protože rok je prostě dlouhá doba, ale říkám si, že spoustu věcí si tam můžu koupit, pokud je zapomenu, nebo budu chtít v kufru ušetřit místo. Původně jsem o balení napsala celý článek, ale pak jsem ho smazala a rozhodla se jen sdílet ten loňský. 


Jen k němu mám pár poznámek: 
  • Léků si letos beru mnohem víc. Endiaron, černé uhlí, desinfekci, valetol na bolest zubů, paralen, fenistil, panthenol, brufen, herpesin na opary, nějaké to obinadlo a náplasti a spoustu dalšího. Zabere mi to asi většinu místa v kufru. :)
  • Oblečení si budu brát taky mnohem víc. Na měsíční pobyt čtyři trička stačí, ale na rok už přece jen ne. Nabalím si i pár šatů a hlavně víc triček s krátkým rukávem - do školy nebudeme moct nosit tílka a kraťase nebo sukni. Ale nechci to přehánět, protože zrovna Bali je plné tržnic, takže si myslím, že si tam všechno potřebné dokoupím a možná budu i ráda, že jsem ušetřila. Do školy budu nosit asi turecké kalhoty, jestli je tam seženu. V riflích se tam může pařit jenom blázen.
  • Slivovice je základ. Nebudu jí mít sice nějak moc, ale na prevenci to stačit bude. :) Je to rozhodně věc, na kterou by se nemělo při balení zapomenout.
  • Ještě si přibalím jednu štangli salámu, protože ta se bude hodit už po pár dnech pobytu.
  • Pokud na poslední chvilku seženu českou vlajku, vezmu si ji s sebou taky. Trocha vlastenectví není nikdy na škodu. 
No, a teď už zbývá jen odkaz na článek - Jak se dobře sbalit do tropů? 
Publikováno:

Nikol Šenkyříková (Autorka)

Mé jméno je Nikol, ale na internetu mě můžete najít také pod přezdívkou Nikolas. Jsem absolventkou oboru Indonesistika, který se zabývá komplexním studiem Indonésie (od etnologie, přes politiku až po jazyk). Rok 2013/14 jsem strávila na Bali, kde jsem studovala indonéštinu v rámci programu Darmasiswa. Na těchto stránkách zaznamenávám své zážitky a postřehy z indonéského prostředí a snažím se co nejvíce tuto nádhernou zemi propagovat.

0 komentářů:

Pokud nemáte účet Google, vyberte možnost "Komentovat jako: Název/adresa URL" nebo "Anonymní", ale v tom případě se, prosím, na konec vašeho komentáře podepište. Děkuji.

Coprights © 2013 - 2018 Nikol Haris Šenkyříková, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib