24. října 2013

Opuštěná pláž na Bali - to ještě jde? Kupodivu ano!

Jedním z mých velkých přání před příjezdem do Indonésie bylo najít na Bali opuštěnou pláž, na které nebude žádný turista. Zároveň jsem ale chtěla, aby byla takovým malým rájem na zemi - tím nejkrásnějším místem na ostrově, s bílým pískem, vlnami a skálami. Myslela jsem si, že je nemožné na takovou pláž narazit, protože turisté jsou tu snad opravdu všude. Naštěstí za námi přijeli naši kamarádi z Malangu u jednu takovou nám ukázali...


Když jsme byli v Malangu, bydleli jsme u Zoliho (Maďar, který byl na Darmasiswě loni a už v Indonésii zůstal) a jeho indonéské přítelkyně jménem Karnia. A teď přijeli na oplátku oni zase za námi. Zoli řekl, že zná jednu nádhernou pláž na poloostrovu Bukit, o které téměř nikdo z turistů neví, protože se k ní dá dostat jedině po malé strmé cestičce pralesem.

Odbočka z hlavní silnice se dá najít celkem snadno, dokonce je u ní i cedule s názvem tohoto místa (které ale psát nebudu, ráda si jej nechám pro sebe). I přes to tu ale není téměř nikdo. Když jsme sem přijeli poprvé, se Zolim a Kariou, byli jsme na pláži úplně sami. Ale podruhé (Bobo sem vzal své dva kamarády z Itálie, kteří přijeli na pár dní na Bali, a já jsem jela s nimi) jsme se potkali se čtyřmi turisty z Afriky a jedním Indonésanem. I tak je to ale snad to nejopuštěnější, a zároveň krásné, místo na Bali.

Už od místa, kde jsme zaparkovali motorky, je pláž vidět. Cesta dolů trvá asi dvacet minut a při výstupu zpět je místy docela náročná. Je tu krásný bílý písek, vlny a spousta mušlí či hvězdic. Je tu také stín k sezení a z jedné strany lemuje ukončuje výhled velká skála. Asi pět minut od tohoto místa leží v písku ztroskotaná loď. Jednoduše je to úžasné místo. Myslím, že tu budu slavit Vánoce. :)

P.S.: Chystáte se na Bali a chcete najít tuto "tajnou" pláž? Napište mi email, ráda vám ji zakombinuju do cestovního itineráře!

cesta na pláž

Výhled od příjezdové "cesty"
Publikováno:

Nikol Šenkyříková (Autorka)

Mé jméno je Nikol, ale na internetu mě můžete najít také pod přezdívkou Nikolas. Jsem absolventkou oboru Indonesistika, který se zabývá komplexním studiem Indonésie (od etnologie, přes politiku až po jazyk). Rok 2013/14 jsem strávila na Bali, kde jsem studovala indonéštinu v rámci programu Darmasiswa. Na těchto stránkách zaznamenávám své zážitky a postřehy z indonéského prostředí a funguji jako průvodce po Bali, Lomboku, Jávě a dalších.

8 komentářů:

 1. Tak tady budou děti trávit vánoce...Krásný!
  Jak to máš daleko od domu?

  OdpovědětSmazat
 2. Pěkné, moc pěkné.

  OdpovědětSmazat
 3. Nádherné místo, můj tajný sen.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak proč o ní píšeš, když schválně neprozradíš, kde je!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože ne všechny informace se získávají zadarmo, milý Anonyme. :) Pokud sis všiml, živím se jako průvodce. Je vcelku logické, že nechci všechny informace vypustit do článků. Momentálně mám rozpracovaný ebook, ve kterém je spousta takových míst i s návody, jak se tam dostat. Ten tu pak bude ke stažení za drobný poplatek.
   Navíc, můj blog není průvodce. Můj blog se snaží přiblížit krásy Indonésie lidem, kteří se do ní nedostanou, nebo necestují stejným stylem jako já.

   Smazat
  2. to trvalo 2 minuty s google earth tu plaz najit. Nyang-nyang Beach :)

   soude podle spousty reviews na google opravdu secret beach ale snad lepsi nez Pandawa kde jsme se dneska brodili pres 50 autobusu lidi.

   Smazat
  3. Ne ne, Nyang-Nyang je trochu jinde. ;) Ta je dost populární u místních, jezdí tam kempovat. I když je to tedy zakázáno...
   Právě to je ta výhoda, dost lidí si tuto Secret Beach s Nyang-Nyang splete, takže zůstává pořád málo známá.

   Smazat
  4. najdu tu někde odkaz na ten ebook?

   Smazat

Pokud nemáte účet Google, vyberte možnost "Komentovat jako: Název/adresa URL" nebo "Anonymní", ale v tom případě se, prosím, na konec vašeho komentáře podepište. Děkuji.

Coprights © 2013 - 2018 Nikol Haris Šenkyříková, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib