6. října 2013

Studentkou na Bali: Opuštěný bazén

Tento článek jsem psala v době, kdy jsem studovala v rámci stipendijního programu Darmasiswa v Denpasaru na Bali. Seznam těchto článků naleznete zde.

Při jedné z našich cest po Bali jsme špatně odbočili a místo původního cíle jsme objevili opuštěný plavecký bazén. Při pohledu na obrostlé skokánky se mi rozsvítily oči, protože jsem si právě splnila jeden ze svých snů - nafotit místo, které je nádherné, tiché a které dřív bývalo (nebo mělo být) živé. Bez turistů, bez udržování. Nevím, co bych o něm napsala víc, snad jen to, že cestu k němu si nechám pro sebe, aby zůstal mým místem. Budu se tam vracet. Fascinuje mě. No, teď už se můžete podívat na fotky, třeba se vám taky zalíbí. Publikováno:

Nikol Šenkyříková (Autorka)

Mé jméno je Nikol, ale na internetu mě můžete najít také pod přezdívkou Nikolas. Jsem absolventkou oboru Indonesistika, který se zabývá komplexním studiem Indonésie (od etnologie, přes politiku až po jazyk). Rok 2013/14 jsem strávila na Bali, kde jsem studovala indonéštinu v rámci programu Darmasiswa. Na těchto stránkách zaznamenávám své zážitky a postřehy z indonéského prostředí a snažím se co nejvíce tuto nádhernou zemi propagovat.

4 komentářů:

  1. Krásné místo! Taky mě fascinují opuštěná a zchátralá místa, zříceninami počínaje a různými zapadlými a skrytými místečky konče :) A tohle má opravdu své kouzlo, příroda ho doslova začíná "pojídat" :)

    OdpovědětSmazat
  2. Taky se mi líbí tyhle pozůstatky lidské činnosti, které zůstanou pomalu opuštěné. Myslím, že se tomu říkává mezi podobnými nadšenci města duchů. V pravém slova smyslu to nejsou památky nebo historické objekty typu hrad.

    OdpovědětSmazat
  3. Tajemné místo. Jako kříž ke kterému chodím v Pohledech. Vždycky když jdu kolem, musím ho vyfotit. Mám ho ze všech stran, v každém ročním období. Když přiletím, ukážeš mi ten bazén? Já cestu nikomu neprozradím.....

    OdpovědětSmazat

Pokud nemáte účet Google, vyberte možnost "Komentovat jako: Název/adresa URL" nebo "Anonymní", ale v tom případě se, prosím, na konec vašeho komentáře podepište. Děkuji.

Coprights © 2013 - 2018 Nikol Haris Šenkyříková, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib