Austrálie: Cyklon v Darwinu

Když jsme navštívily Austrálii, zrovna byla wet season, čili pršelo každý den. Navíc přišel cyklon, díky kterému pár dní foukal velice silný vítr a moře stouplo o několik desítek centimetrů. Pro mně to byl opravdu silný zážitek, a tak jsem vyrazila s foťákem vstříc dešti a celou situaci zdokumentovala. 

Situace byla zajímavá pravděpodobně i pro místní, protože jsem nebyla jediná, kdo nevěřícně koukal na vodu rozrážející se o útesy. Důležité je ale zmínit, že nejde o žádnou legraci, protože takový cyklon může být pořádně nebezpečný. Připomeňme si cyklon Tracy, který zdevastoval Darwin o Vánocích roku 1974. Zabil 71 lidí a způsobil škody v rozsahu 837 milionů australských dolarů. Většina obyvatel byla evakuována do jiných měst (někteří až do Sydney) a mnoho z nich už se do svého rodného města nevrátilo. 
Tyto příspěvky by vás mohly zajímat:

3 komentáře:

  1. Ou, úžasné fotky!!! Ale nebezpečné to je, to je fakt. Ale komu se poštěstí tohle vyfotit? Mně určitě ne. Děkuju za krásné reportáže.

    OdpovědětVymazat
  2. Už jsem myslel, že Tě na videu uvidím na břehu v těch tříštících se vlnách. Naštěstí ne! I když riziko by nebylo moc větší, než jízda s cizím chlapem na motorce divočinou.

    OdpovědětVymazat

Pokud nemáte účet Google, vyberte možnost "Komentovat jako: Název/adresa URL" nebo "Anonymní", ale v tom případě se, prosím, na konec vašeho komentáře podepište. Děkuji.

 
}