19. května 2014

Amed

Populární turistické letovisko na severním pobřeží Bali je známé hlavně díky dobrým podmínkám na šnorchlování. Černý písek, krásné pláže lemované skálami, ale také mnoho cizinců a vysoké ceny za ubytování. Nicméně, podívejte se na fotky z tohoto koutu ostrova. 


Pokud budete mít do Amedu cestu, nezapomeňte navštívit warung Jemeluk, který se nachází podle informací na vizitce "na pláži - ve šnorchlovací oblasti u Coral Garden. Majitel je hrozně sympatický a ochotný, jeho restaurace má profesionálně vystupující zaměstnance a výborná jídla, ale přitom rozumné ceny. Provozuje taky homestay, zajišťuje pronájem motorek, rybářské výpravy a mnoho dalšího. Tento člověk si opravdu reklamu zaslouží. :)

email: lanturjemeluk@yahoo.co.id
facebook: Lantur jemelukPublikováno:

Nikol Šenkyříková (Autorka)

Mé jméno je Nikol, ale na internetu mě můžete najít také pod přezdívkou Nikolas. Jsem absolventkou oboru Indonesistika, který se zabývá komplexním studiem Indonésie (od etnologie, přes politiku až po jazyk). Rok 2013/14 jsem strávila na Bali, kde jsem studovala indonéštinu v rámci programu Darmasiswa. Na těchto stránkách zaznamenávám své zážitky a postřehy z indonéského prostředí a snažím se co nejvíce tuto nádhernou zemi propagovat.

4 komentářů:

  1. ... a nechal by Vás přespat na lehátkách na pláži před warungem :)

    OdpovědětSmazat
  2. Nádherné místo, tam by se mi líbilo.

    OdpovědětSmazat
  3. Nejvetsi sranda na Amedu a Tulambenu je to, kolik tam je cechu, ktery tam bydli po delsi dobu...Tim padem je i potreba si davat pozor na zobak, protoze i mistnaci umi cesky :D Treba v Selangu neni problem se s obsluhou domluvit cesky a clovek si tam muze dat veprovej rizek s bramborovou kasi x-) A primo u toho resortu je ceska zachranna stanice pro zvirata, kde jsou cesi... Stejne tak neni problem obcas v baru narazit na cechy... Ale nejvic je asi postarsi pruvodce na Lempuyangu, kterej mluvi lip cesky, nez kdejakej vietnamec v Praze :D

    OdpovědětSmazat

Pokud nemáte účet Google, vyberte možnost "Komentovat jako: Název/adresa URL" nebo "Anonymní", ale v tom případě se, prosím, na konec vašeho komentáře podepište. Děkuji.

Coprights © 2013 - 2018 Nikol Haris Šenkyříková, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib