Služby ⇒ Výuka indonéštiny

Poslední rok a půl se věnuji mimo jiné také výuce indonéštiny. Mohu vám pomoci, pokud se chcete učit od úplných základů, ale také pokud už něco umíte a potřebujete si procvičit konverzaci, naučit se nová slovíčka nebo více porozumět psanému textu.

Indonéština je poměrně jednoduchý jazyk, což je však fakt, který ji dělá pro nás Čechy zbytečně komplikovanou. Jde o to, že jsme zvyklí na přesná pravidla a gramatiku, což Indonésané sami tolik neřeší. Indonéština je uměle vytvořený jazyk, který vznikl přizpůsobením a zjednodušením malajštiny. Ačkoli existuje spisovná forma (bahasa Indonesia baik dan benar), hovorová indonéština se v každé části souostroví trochu liší, a to vlivem lokálních jazyků. V češtině máme učebnici od paní Zoricy Dubovské. Ta se však hodí spíše pro ty, kteří se chtějí naučit indonésky opravdu pořádně a potřebují znát zejména její spisovnou formu. Jelikož se totiž indonéština velmi rychle vyvíjí, některá z pravidel uvedená v této knize už dnes můžeme považovat za zastaralá. 

Osobně se snažím klást důraz na rovnováhu mezi spisovnou a hovorovou formou - ze začátku je lepší umět se domluvit v běžných situacích a až poté se učit číst formální texty.

Indonéštinu jsem studovala tři roky na Karlově Univerzitě v rámci oboru Indonesistika a jeden rok na Universitas Udayana na ostrově Bali. Od roku 2015 žijeme s manželem (Indonésan) trvale v Indonésii, a proto se moje výuka opírá o zkušenosti, které jsem při každodenním kontaktu s místními během této doby získala.

Cena za lekci (90 minut) je 350 Kč. Lekce probíhá přes Whatsapp (videohovor). Není potřeba shánět žádné vlastní studijní materiály.

Na tuto činnost vlastním živnostenský list.

V případě zájmu mi napište přes kontaktní formulář v pravém menu nebo přímo na email avenikolas@gmail.com


Publikováno:

Coprights © 2013 - 2018 Nikol Haris Šenkyříková, Blogger Templates Designed By Templateism | Templatelib